Впровадження в освітній процес відео систем бездротового керування приводами мобільних приладів в середовищі MATLAB

Автор(и)

  • Олександр Миколайович Трунов Чорноморський національний університет імені Петра Могили https://orcid.org/0000-0002-8524-7840
  • Максим Юрійович Скороїд Чорноморський національний університет імені Петра Могили https://orcid.org/0000-0003-1641-9124

DOI:

https://doi.org/10.31649/mccs2022.10

Ключові слова:

модель, системи керування РТС, Arduino Uno Rev 2 Wi-Fi, Smulink, Wi-Fi мережі

Анотація

Розглянуто особливості застосування комп'ютеризованих систем бездротового віддаленого керування приводами до складу яких інтегровано одно-платні комп'ютери з каналами Wi-Fi зв’язку.  Проалалізовано переваги та недоліки при програмуванні контролерів бездротового керування приводами мобільних приладів із застосуванням середовища Matlab. Поставлено задачі інтегрування середовища програмування IDE для найбільш поширених одно-платних комп’ютерів та відео інтерфейсу до середовища Matlab. Для допомоги програмістам та розробникам у створенні програмного забезпечення таких приладів розроблено модулі спостереження та керування як модель для машинного моделювання та формування навичок програмування. Запропоновано інтерфейси, що забезпечують впровадження в освітній процес інструментів графічного середовища програмування Simulink. На прикладі створення і налаштування програм приводів віддаленого бездротового керування елементами робото-технічних систем у тому числі і мобільними приладами відновлювальної медицини. В цій доповіді представлено метод програмування плат Arduino, що ґрунтується на візуальному супроводі дій. Розглянуто створену модель для візуального відображення роботи робото технічної системи з чотирьома ступенями вільності. Продемонстровано наочність, простота та дієвість такого інтерактивного супроводу. Такому методу надано перевагу через те, що він не потребує попередніх навичок програмування з написання коду, для створення складних задач. Очікується, що метод добре піддійте для навчання базовим навичкам програмування завдяки візуальним елементам, що запропоновано. Подальше інтегрування і досвід роботи модулів програми керування в Simulink буде потребувати застосування випадаючих меню, що містять інформаційні повідомлення та посилання на приклади. Імітаційне моделювання та статистична оцінка очевидно стане основою подальшого удосконалення інтерфейсу, що реалізує перевагу плати при програмуванні з використанням Wi-Fi мережі. Крім того, відкривається важлива можливість колективного розв’язку задачі завдяки прозорості і зручності навчання студентів програмуванню та моделюванню процесів в програмному середовищі Matlab.

Біографії авторів

Олександр Миколайович Трунов , Чорноморський національний університет імені Петра Могили

д-р техн. наук, професор, професор кафедри Автоматизації та комп’ютерно-інтегровані технології

Максим Юрійович Скороїд , Чорноморський національний університет імені Петра Могили

аспірант кафедри Автоматизації та комп’ютерно-інтегровані технології

Посилання

Integrated development environment // [Elektronnyi resurs]. [Rezhym dostupu: 28.10.2022] – https://uk.wikipedia.org/wiki/Інтегроване_середовище_розробки.

Arduino Support from Simulink. // Elektronnyi resurs]. [Rezhym dostupu: 12.09.2022] – https://www.mathworks.com/hardware-support/arduino-simulink.html.

Image Acquisition Toolbox Support Package for OS Generic Video Interface // Elektronnyi resurs]. [Rezhym dostupu: 12.09.2022] -https://www.mathworks.com/matlabcentral /fileexchange/45183-image-acquisition-toolbox-support-package-for-os-generic-video-interface.

Trunov, A., Beglytsia, V., Gryshchenko, G., Ziuzin, V., Koshovyi, V. Methods And Tools Of Formation Of General Indexes For Automation Of Devices In Rehabilitative Medicine For Poststroke Patients. Eastern-European Journal of Enterprise Technologiesthis link is disabled, 2021, 4(2-112), pp. 35–46.

Arduino UNO WiFi REV.2 ABX00021 // Elektronnyi resurs]. [Rezhym dostupu: 12.09.2022р] –https://arduino.ua/prod3025-arduino-uno-wifi-rev2-abx00021.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-29

Номер

Розділ

КУСС_Контроль та управління в окремих галузях